תכנית OPEN

מזהה צורך בשוק שאין עליו מענה? 
יש לך רעיון מנצח שאפשר להפוך למוצר? 
רוצה להפוך את המחקר שלך לסטארט - אפ? 
התחלת לגבש צוות?

הצטרפו אלינו לתוכנית ייחודית בה תקבלו ידע, כלים מעשיים, ליווי מקצועי מהתעשייה ומימון ראשוני שיאפשרו להפוך מחקר, רעיון או אתגר לסטארט-אפ.

 

על התוכנית

תוכנית OPEN מלווה את המשתתפים והמשתתפות בשלבים הראשוניים של פיתוח הסטארט-אפ. התוכנית משלבת ידע תיאורטי וסדנאות מעשיות, ייעוץ וליווי של יזמים.ות, משקיעים.ות ומומחים.ות מובילים.ות שיסייעו למשתתפים בפיתוח הסטארט-אפ. המשתתפים בתוכנית זכאים להגיש בקשת מימון לקרן HIF בשווי של עד 10,000$*. 

ב- 3 השנים האחרונות השתתפו 42 צוותים בתוכנית, 12 מהם גייסו מימון לפרוייקטים בשווי של מיליוני דולרים.

מטרת התוכנית היא להכין את הצוותים המשתתפים לגיוס מימון ראשוני למיזם שלהם ומתמקדת בנושאים של פיתוח מודל עסקי ותיקוף הרעיון לצד פיתוח והוכחת ההיתכנות של הטכנולוגיה (POC). התוכנית מורכבת ממפגשים שבועיים לצד פגישות אישיות מדי שבוע עם צוות המנטורים והיועצים שלנו. כך, אנחנו מוודאים שבמהלך התוכנית, הצוותים מקבלים פידבק משמעותי ממשקיעים ומלקוחות פוטנציאליים כדי לחדד את המודל העסקי ולהגיע מוכנים יותר לשלב הבא בחיי הסטארט-אפ. 

*בחירת הזכאים תיעשה באמצעות ועדה ייעודית. קבלה לתוכנית אינה מבטיחה קבלת מימון זה.

 

מה תקבלו בתכנית?

אפשרויות מימון של
עד $10,000*

יצירת פיץ' מקצועי 

נטוורקינג וייעוץ

ייעוץ משפטי ופיננסי

סדנאות מעשיות

למי זה מתאים?

התוכנית מיועדת לצוותים** של יזמים.ות (2-5 חברי צוות***) מכל תחום אקדמי, בכל סוגי התעשיות ומתאימה לא.נשים עם מוטיבציה ורצון להתפתח כיזמים.ות ולפתח סטארט - אפ.
חבר.ת צוות (אחד.ת לפחות) חייב.ת להמנות על קהילת האוניברסיטה העברית (חוקר.ת, סטודנטי.ית, בוגר.ת, סגל).

**טרם גיבשת צוות? צור עמנו קשר וננסה לתת מענה.

***צוותים יוכלו לכלול את הסטודנט ואת ראש המעבדה במודל מיוחד. 

 

 

 

מבנה התוכנית

חלק ראשון - פיתוח מודל עסקי ותכנון המוצר- בחלק זה הדגש הוא על תהליכי של מחקר שוק ולקוחות לצד חידוד הצעת הערך, תכנון המוצר ופיתוח המודל העסקי של המיזם. בחלק זה הצוותים יבנו תוכנית עבודה ותקציב לפיתוח הוכחת ההיתכנות של הפרויקט ובסופו יגישו בקשת מימון לקרן HIF. 

חלק שני - פיתוח הוכחת היתכנות טכנולוגית ובניית תשתית להקמת חברה וגיוס מימון נוסף- בחלק זה הדגש עובר לפיתוח הוכחת ההיתכנות הטכנולוגית של המוצר. הצוותים שיקבלו מענקים מקרן HIF או ממקורות מימון אחרים יקבלו ליווי והנחייה בתהליך הפיתוח הטכנולוגי. במקביל נשים דגש על בניית תשתית להקמת חברה ובתוך זה על תהליכי מיתוג, שיווק ומכירות, היבטים משפטיים ופיננסים של הקמת חברה, לצד הכנת מסמכים הנדרשים עבור גיוס מימון או איתור שותפים עסקיים.

בסיום שני החלקים - בספטמבר 2022 יערך Demo Day בו בוגרי התוכנית יציגו בפני קהל רחב של משקיעים.

מפגשי התוכנית יערכו בימי שני בין השעות 17:00-20:00 החל מתאריך 07.03 באופן היברידי (חלק מהמפגשים יתנהלו בזום וחלק במשרדי מרכז היזמות בקמפוס ספרא- גבעת רם)

 

טעימה מהתוכנית 

 

הבוגרים שלנו

 

גייסו 1M$ מ- Fresh Start

         גייסו 1M$ מ- JVP

 

  • OPEN22BANNER

טעימה מבוגרי מחזור 2021

שאלות נפוצות

מי יכול להגיש מועמדות?

אנו מחפשים סטודנטים.ות, חוקרים.ות, תארים מתקדמים ובוגרים.ות עם מוטביציה ורצון גבוהים לפתח סטארט-אפ, שמוכנים.ות ורוצים.ות להשקיע בפיתוח סטארט-אפ.

תכנית OPEN פתוחה לכלל קהילת האוניברסיטה העברית ומתאימה למשתתפים.ות מכלל הפקולטות והתארים השונים. אנחנו מאמינים שיש צורך בחדשנות ויזמות בכל תחום בחיינו ומחפשים א.נשים מרקעים שונים ומגוונים שיצטרפו לתכנית.

 

האם אפשר להירשם ללא צוות?

ההרשמה לתוכנית OPEN הינה לצוותים בלבד (החל מזוג ועד 5 חברי צוות) אתם.ן מוזמנים להיעזר במגוון קהילות היזמות שלנו ובצוות המרכז על מנת לגבש צוות מולטידיסיפלינרי המסוגל לפתח את הסטרטאפ לאורך התוכנית או לפנות לצוות המרכז לסיוע.

 

האם כלל חברי.ות הצוות צריכים להיות מהאוניברסיטה העברית?

לא בהכרח. בצוותים המתקבלים לתכנית נדרשים להיות חבר או חברת צוות מייסד שהינם מקהילת האוניברסיטה העברית. ניתן ליצור צוותים המשלבים חברי וחברות צוות שלא למדו/ לומדות באוניברסיטה העברית.

 

האם התכנית מיועדת לתחומים/ סקטורים מסוימים?

לא, התכניות מיועדות לסטארטפים ממגוון תחומים כגון חקלאות, בריאות, תקשורת, תחבורה, ייצור מתקדם, פיננסי, משפטי, ננוטכנולוגיה, תיירות ועוד.

לא בטוח.ה אם התכנית מתאימ.ה לך? שלח.י מייל ל- yotamz@innovate.huji.ac.il  והתייעצ.י איתנו.

 

מהן דרישות המחוייבות של התכנית?

משתתפי ומשתתפות התכנית מתחייבים.ות להגיע בזמן לכלל הפגישות הקבוצתיות ולפגישות הייעוץ האישיות. זאת לפי הסילבוס אשר יישלח מראש במייל.

סטודנטים.ות אשר רוצים.ות לפתח את המחקר אותו הם מנהלים.ות במסגרת התואר שלהם.ן (מאסטר, דוקטורט) או סטודנטים.ות לתואר דוקטורט הרוצים.ות להשתתף בתוכנית גם ללא קשר למחקר שלהם.ן מחויבים.ות לספק למנהל התוכנית אישור השתתפות בתוכנית מאת המנחה (PI) שלהם.ן.

 

בנוסף - התכנית כוללת מגוון תרגילים ומשימות לקידום הסטארט-אפ שלכם.

אישורים חריגים להיעדרות ינתנו לפי בקשה מראש.

 

האותיות הקטנות

- הקבלה לתכנית מותנית במעבר מיון הכולל מילוי טופס ומעבר ראיון אישי ע״י ועדת קבלה 
- הנוכחות במפגשי התכנית הינה חובה 
- התכנית אינה מעניקה נקודות זכות
- התכנית אינה כרוכה בתשלום
- ASPER-HUJI Innovate אינה לוקחת אחוזים או בעלות על המיזמים שיפותחו בתכניות. במידת הצורך נלווה את המשתתפים בהסדרת מודל IP מול חברת יישום 
- התכנית פתוחה לצוותים בהם יש לפחות חבר צוות אחד מקהילת האוניברסיטה העברית (סטודנט / חבר סגל / בוגר)

השותפים שלנו

התכניות נערכות בשיתוף חברות מובילות המעניקות תמיכה,
תוכן מקצועי במפגשים, שעות ייעוץ והטבות למשתתפים.

hujiawsmondaydeloitteyissumfresh-start-logomathworksהרשות לפיתוח ירושליםgrossasperjumpspeedlab-02-logoresh-fundourcrowd