תכנית מובילי חדשנות

על התוכנית

התוכנית מלווה את המשתתפים והמשתתפות בהקמת קהילות חדשנות ויזמות המיועדות לסטודנטים וסטודנטיות באוניברסיטה העברית תוך קידום כישורי מנהיגות ויזמות של סטודנטים נבחרים. התוכנית כוללת תהליך הכשרה לצד תמיכה וליווי בהקמת הקהילות בפועל ומימון תקציבי להפעלת אירועים ופרויקטים שונים.

תהליך ההכשרה יעניק למשתתפי ומשתתפות התכנית ארגז כלים ומיומנויות של ניהול קהילה, התנסות בתהליכי חדשנות, מנהיגות והובלת צוותי מתנדבים, היכרות עם מתודולוגיות מרכזיות מעולם היזמות וחיבור משמעותי לתעשיית החדשנות.

כישורים אלו יסייעו למשתתפים ולמשתתפות לצבור ניסיון ולמידה לקראת יציאה אל עולם התעסוקה החדש אליו הם פונים ועוזרים להם להתפתח לאור תחום עניינים וערכיהם.

 

מה תקבלו בתכנית?

כלים להובלת קהילה
ושיח יזמי

ליווי ומנטורינג

 

חיבורים למובילים
מהתעשייה

 

תמיכה תקציבית בפעילות

 

 

מי יכול להשתתף?

התכנית פתוחה לסטודנטים וסטודנטיות בכל התארים ומכל הקמפוסים והמחלקות של האוניברסיטה. 
עם זאת, המשתתפים והמשתתפים מתחייבים להשתתף בכל מפגשי ההכשרה לצד התחייבות לעבודה על הפרויקט וקידומו לאורך סמסטר ב'. אנחנו מעריכים שתצטרכו להקדיש כ- 10 שעות בשבוע לתהליך.
בנוסף, אנחנו מזמינים אתכם ואתכן להירשם כצוות עם עוד חברים וחברות שתרצו לעבוד יחד. במידה ונרשמתם כקבוצה - אנא ציינו זאת בטופס ההרשמה.

מבנה התכנית

התכנית מורכבת מ-2 שלבים:
שלב ראשון - הכשרה להובלת קהילות חדשנות ושיח יזמי, הובלת מתנדבים ובניית תכניות עבודה. עם סיום ההכשרה המשתתפים יגישו תוכנית עבודה לקהילה שהם רוצים להקים ובקשה תקציבית למימון הפעילות.
שלב שני - לאחר אישור תכנית העבודה והתקציב- נמשיך ללוות אתכם בפגישות אישיות ובסדנאות העשרה כדי לסייע לכם להקים את הקהילה ולהוביל פעילויות מוצלחות ומרחבי שיח אפקטיביים.

לו"ז התכנית:

מפגש 1 - 17.11.21 - מפגש פתיחה והיכרות עם עולם החדשנות
מפגש 2 - 24.11.21 - יסודות ניהול קהילה
מפגש 3 - 01.12.21 - מנהיגות קהילתית
מפגש 4 - 08.12.21 - עבודת צוות
מפגש 5 - 15.12.21 - סטוריטלינג והעברת מסר אפקטיבי
מפגש 6 - 22.12.21 - ניהול והובלת שינוי
מפגש 7 - 05.01.22 - שיווק קהילות
מפגש 8 - 12.01.22 - מפגש סיכום +מיתוג

המפגשים יערכו בין 17:00-19:30

 

הגשת מועמדות

 

**ההרשמה לתכנית מסתיימת בתאריך 01.11.21
תהליך המיון כולל - מילוי טופס הרשמה וראיון אישי.

למה חדשנות ויזמות?

אנו חיים בעולם שמשתנה במהירות - ההתפתחויות הטכנולוגיות של שני העשורים האחרונים משפיעות באופן עמוק על כל רבדי החיים שלנו והופכות רעיונות שנראו עד לאחרונה כמדע בדיוני למציאות. תחשבו על הדפסת איברים במעבדה, רכבים אוטונומיים, טלפונים חכמים ורשתות חברתיות, גידול בשר במעבדה, רובוטים המסדרים מוצרים בסופרמרקט - כל אלו משפיעים ומעצבים את חיינו במאה הנוכחית. אנליסטים חוזים שהשינויים הללו צפויים להתרחב בשנים הקרובות ולהשפיע על תחומים נוספים. אנחנו לא מאמינים בעצימת עיניים אל מול המציאות המשתנה אלא בהתמודדות יומיומית ועקבית עם השאלות והדילמות שעולות בעקבות השינויים ומזמינים אתכם ואתכן לקחת חלק בתהליך.

 

למה קהילות?

קהילות יוצרות עבור היחיד הזדמנויות להמחיש את הפוטנציאל שלו ולפעול מתוך החוזקות שלו. הקהילה יוצרת מרחב לשיח ושיתוף, למידה והתנסות תוך יצירת משמעות דרך שיתופי פעולה עם עמיתים. הקהילה היא כוח פעולה של אנשים שזמינים להיות שותפים ומוכנים לעבוד ביחד כדי ליצור כח גדול יותר המחולל שינוי.
קהילות יזמות באוניברסיטה העברית קמו כדי להיות המקום המדוייק בשביל אנשים כמוכם וכמוכן. בכדי להיות מעודכנים בכל מה ש"חם" מעולם החדשנות והיזמות, ליצור קשרים וחברויות חדשות עם סטודנטים וסטודנטיות שמתעניינים באותם עולמות תוכן, להתייעץ אחד עם השני ולהיות שותפים לשינוי היזמי באוניברסיטה, בירושלים ובחברה הישראלית. מרחב הקהילות מצד שני לשאיפה הטמונה בצעירים להשפיע לשנות באופן מקומי מתוך חיבור לשיח וחשיבה עולמיים.

למה להצטרף לקהילה קיימת?

אכן, כדי להקים קהילה דרוש קצת אומץ (ואולי קצת הרבה). אבל מה עם להצטרף לקהילה קיימת ולעזור לה לנסוק? מי שנתן לנו השראה הוא דרק סיברס, שגורס: "המצטרף הראשון הוא מי שהופך משוגע בודד-למנהיג". לכן, אם באמת חשוב לכם להתחיל תנועה וליזום בנושא שיקר ללבכם, אל תחששו להיות מהראשונים שנכנסים תחת האלונקה והצטרפו לקהילות הקיימות שלנו. רובן המכריע ממש טריות, וממש צריכות את עזרתכם.ן בצעדיהן הראשונים.

 

 

לעמוד הקהילות